Fundacja Lafarge WSPÓLNIE

Jesteś pracownikiem Lafarge i masz pomysł na działania na rzecz swojej społeczności?

Nasi wolontariusze chętnie dzielą się swoją wiedzą, pasją czy po prostu chcą zrobić coś dobrego dla innych. Nasza fundacja chce ich w tym wspierać, dlatego powstał program Ludzie Lafarge, dzięki któremu mogą angażować się w działania na rzecz społeczności lokalnych i nie tylko. Zaangażuj innych i zgłoś się do nas! Chętnie wesprzemy realizację Waszych pomysłów!

Zgłoś swoją inicjatywę do programu „Ludzie Lafarge”!

Jeśli Twój pomysł na wolontariat pracowniczy uzyska aprobatę komisji, zostanie dofinansowany kwotą do 7000 zł.

Pamiętaj, że jako wnioskodawca i lider projektu musisz być pracownikiem Lafarge.

Jakie inicjatywy mogą być sfinansowane?

  • Angażujące pracowników Lafarge lub ludzi spoza naszej firmy.

  • Dotyczące zwiększania bezpieczeństwa i ochrony zdrowia.

  • Poprawiające przestrzeń (infrastrukturę) w firmie lub poza nią,

  • Mające pozytywny wpływ na środowisko naturalne.

  • Edukujące innych pracowników lub lokalną społeczność.

Zobacz naszych wolontariuszy w działaniu

Jak uzyskać wsparcie?

W 2023 roku zgłoszenia do programu grantowego przyjmujemy w trzech turach. Wniosek znajdziesz w newsletterze dla pracowników Lafarge. Złożysz go, wypełniając formularz.

I tura

13.03 – 26.03.2023

II tura

15.05 – 28.05.2023

III tura

25.08 – 10.09.2023

Przykładowe inicjatywy

Radiowęzeł

Lucyna dba o rozwój nastolatków. Zgłosiła się do wolontariatu pracowniczego i uzyskała dofinansowanie. Następnie poszło już z górki. Zaangażowała wolontariuszy, z którymi w jednej ze szkół stworzyli radiowęzeł. Może już wkrótce poznamy następcę Janusza Weissa?

Remont sali

Małgorzata długo ubolewała nad stanem lokalnego przedszkola. Postanowiła wziąć sprawy w swoje ręce. Dzięki grantowi i pomocy innych wolontariuszy wyremontowano i wyposażono jednąz sal przedszkola.

Z historią za pan brat

Katarzyna jest fanką historii. Chcąc zaszczepić pasję w najmłodszych, stworzyła dla nich salę pełną historycznych ciekawostek. Uzyskane środki przeznaczyła na odnowienie sali, a także wyposażenie jej w gry planszowe, puzzle i inne gadżety – oczywiście o tematyce historycznej.

Stojaki rowerowe

Tomasz zadbał o pusty teren przed szkołą. W ramach swojej inicjatywy zamontował stojaki rowerowe oraz zasadził drzewka, które zdobią rowerowy kącik. Teraz na pewno grono szkolnych cyklistów się powiększy.