Wspólnie dla regionu

Program Wspólnie dla Regionu został zamknięty.

Program Wspólnie dla Regionu został zamknięty. Dziękujemy społecznościom lokalnym za udział w poprzednich edycjach i Wspólne działania. Zobacz jak działaliśmy przez ostatnie 5 lat na rzecz lokalnych społeczności.

ZRÓB COŚ DOBREGO DLA SWOJEJ SPOŁECZNOŚCI

Pomożemy sfinansować zwycięskie pomysły na działania na rzecz lokalnej społeczności.

W ramach programu grantowego „Wspólnie dla regionu” dofinansujemy zwycięskie projekty do 20000 zł!

JAKIE INICJATYWY MOGĄ BYĆ SFINANSOWANE?

• Dla środowiska – jeśli chcesz chronic przyrodę oraz bioróżnorodność i edukować w tym zakresie.
  • Dla przestrzeni – jeśli twoje działanie dotyczy wspólnej przestrzeni oraz poprawy jej estetyki i funkcjonalności.
  • Dla zdrowia – jeśli chcesz wspierać profilaktykę, promować zdrowie i bezpieczeństwo oraz edukować w tym zakresie.

WYNIKI NABORU

Przedstawiamy projekt, które zdobyły dofinansowanie w 5. edycji programu

LP Wnioskodawca Tytuł projektu Grant
1 Sołectwo Sadłogoszcz Gmina Barcin Koszykowy zawrót głowy  20 000
2 Ludowy Klub Sportowy Dąb Barcin Sprzęt sportowy dla dzieci i młodzieży  18 000
3 Sołectwo Krotoszyn Plac zabaw przy Świetlicy Wiejski w Krotoszynie 20 000
4 Stowarzyszenie „Otwarte Umysły” w Barcinie Kreatywni w przestrzeni 20 000
5 Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne RAZEM Rozbudowa punktu widokowego w Skorkowie 14 560
6 Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze Oddział Świętokrzyski w Kielcach Czarny Przyrodniczego Szlaku Małogoszcz – Chęciny 20 000
7 Ochotnicza Straż Pożarna w Leśnicy Wspólnie dla Leśnicy 19 420
8 Stowarzyszenie Wsi Snowidza Ogród Zmysłów 20 000
9 Samorządowe Centrum Kultury i Promocji Gminy Zabierzów Łąka kwietna przy Rudawskim Centrum Kultury 10 000
10 Szkoła Podstawowa nr 1 im. A. Mickiewicza w Krzeszowicach Rozbudowa „Siłowni Adasia” 8507
11 Zespół Placówek Oświatowych im. Pierwszej Kompanii Kadrowej w Bolechowicach Wspólnie dla szkoły 20 000
12 Stowarzyszenie Przyjaciół Brzezin Scena dla każdego 20 000
13 Fundacja „Sprawni Inaczej” Ogród społeczny przy Północnej 15 200
14 Koło Gospodyń Wiejskich w Ciechrzu Cementujemy relacje poprzez rekreacje. 20 000
15 Ogólnopolski Operator Oświaty Ekorelacje 19 330
16 Szkoła Podstawowa Specjalna nr 10 im. Janusza Korczaka Zdrowo i sportowo 20 000
17 Koło Gospodyń Wiejskich Ustronie Morskie Wielopokoleniowa Strefa Relaksu 20 000
18 Stowarzyszenie Przyjaciół Parafii p.w. Matki Bożej Nieustającej Pomocy „Na Szmaragdowym Wzgórzu” Powrót zieleni na Szmaragdowe Wzgórze 11 490
19 Stowarzyszenie Łukanowice Aktywni Razem Zaprośmy ptaki do naszych ogrodów 8500
20 Zespół Szkół im. Jana III Sobieskiego w Brzeźnie Szlacheckim Brzeźno Szlacheckie i jego okolice – przyroda i historia 20 000
21 Stowarzyszenie „Gmina z Pomysłem” Iluminacja świetlna Parku Miejskiego w Białym Borze 20 000

Zainspiruj się!

Poznaj projekty z poprzednich edycji programu.

Przykładowe inicjatywy

Znajdź pomysł na działanie dla regionu!

OGRODY SPOŁECZNE W WOLI MUROWANEJ

Stworzenie ogrodówdo relaksu oraz uprawy roślin dla mieszkańców.

Z SERCEM DLA EKOLOGII

Stworzenie miejsc zbiórki zakrętek,a także organizacja warsztatów ekologicznych i ekokonkursówdla dzieci. W ramach projektu zostały również zasadzone miododajne drzewa i krzewy.

ODNOWA BOISKA SPORTOWEGO

Modernizacja boiska sportowego dla lokalnej społeczności. Dzięki grantowi wzrosło bezpieczeństwo, a także poprawiła się estetyka terenu.

Odpowiedzi na najczęstsze pytania

1. JAK MOGĘ APLIKOWAĆ DO PROGRAMU?

Do programu grantowego Wspólnie dla regionu można aplikować za pomocą formularza online. Wystarczy, że klikniesz przycisk [APLIKUJ] na górze strony!

2. KIEDY OGŁOSICIE WYNIKI NABORU WNIOSKÓW?

Informacje o wynikach opublikujemy 3 kwietnia 2023 roku na naszej stronie internetowej w tej zakładce oraz na naszym profilu na Facebooku.

3. KIEDY OTRZYMAM PIENIĄDZE Z GRANTU?

Po podpisaniu umowy – zgodnie z ustaleniami, które się w niej znajdą.

4. JESTEM OSOBĄ PRYWATNĄ CZY MOGĘ WZIĄĆ UDZIAŁ W PROGRAMIE?

Tak, pod warunkiem znalezienia partnera do realizacji projektu, który jest podmiotem prawnym.

5. CO W PRZYPADKU, GDY MÓJ POMYSŁ MOŻNA ZAKWALIFIKOWAĆ DO KILKU RÓŻNYCH RODZAJÓW PROJEKTÓW WE WNIOSKU?

Wybierz ten, który Twoim zdaniem najbardziej pasuje.

6 CZY ZGŁASZANY PROJEKT MOŻE BYĆ CZĘŚCIĄ WIĘKSZEGO PRZEDSIĘWZIĘCIA?

Tak, nie jest to dla nas żaden problem.

7. DO KIEDY MOŻNA ZGŁASZAĆ WNIOSKI?

Przyjmujemy zgłoszenia wniosków do 19 marca 2023 roku.

8. JAK SPRAWDZIĆ CZY W MOJEJ OKOLICY ZNAJDUJE SIĘ ZAKŁAD LAFARGE?

Lista zakładów Lafarge w Polsce wraz z adresami znajduje się na końcu regulaminu.

9. CZY ODLEGŁOŚĆ MIEJSCA REALIZACJI PROJEKTU OD ZAKŁADU LAFARGE MOŻE PRZEKRACZAĆ 20 KM?

Nie może, jest to warunek konieczny. Jako fundacja działamy lokalnie, stąd też taki wymóg.