Fundacja Lafarge WSPÓLNIE

Rozpoczynamy 4. edycję programu Wspólnie dla regionu

Czego potrzeba, żeby wprowadzić pozytywne zmiany w świecie? Pomysłu, energii, zgranej paczki... i odrobiny wsparcia! Jak co roku pomagamy sfinansować realizację wybranych pomysłów na inicjatywy w okolicach zakładów Lafarge. W 2022 roku szczególnie zwracamy uwagę na projekty o tematyce klimatycznej. Każdy projekt to pozytywna zmiana w naszym otoczeniu!

Zrób coś dobrego dla swojej społeczności... i klimatu!

Pomożemy sfinansować zwycięskie pomysły na działania na rzecz lokalnej społeczności.

W ramach programu grantowego „Wspólnie dla regionu” dofinansujemy zwycięskie projekty do 17000 zł!

Jakie inicjatywy mogą być sfinansowane?

• Dla klimatu - jeśli masz pomysł, jak zmniejszać ślad węglowy i emisje gazów cieplarnianych, by przeciwdziałać zmianom klimatycznym.
  • Dla środowiska - jeśli chcesz chronic przyrodę oraz bioróżnorodność i edukować w tym zakresie.
  • Dla przestrzeni - jeśli twoje działanie dotyczy wspólnej przestrzeni oraz poprawy jej estetyki i funkcjonalności.
  • Dla zdrowia - jeśli chcesz wspierać profilaktykę, promować zdrowie i bezpieczeństwo oraz edukować w tym zakresie.

Zainspiruj się!

Poznaj projekty z 3. edycji programu

Wyniki naboru do 4. edycji

Poznaj projekty, które zostaną zrealizowane w 2022 roku!
Nazwa Wnioskodawcy Tytuł projektu
Klub Sportowy LKS Promień Szczepanowo Magiczne miejsce
Stowarzyszenie Emerytów, Rencistów i Inwalidów "Senior" w Małogoszczu Miejsce z Klimatem - strefa wypoczynkowo-edukacyjna
Koło Gospodyń Wiejskich w Zakruczu "Piekiełko" Nasze miejsce - Wrzosówka
Ochotnicza Straż Pożarna w Mieronicach Zielona bawialnia
Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne "Razem" w Skorkowie Lafarge Wspólnie dla Regionu działa w Skorkowie
Gminny Ośrodek Kultury w Sulikowie Bawimy się i uczymy klimatycznie
Gmina Sulików Zagospodarowanie wspólnej przestrzeni i poprawa estetyki terenu przy świetlicy wiejskiej w Radzimowie Górnym
Stowarzyszenie Dobroczyńcy Natura bliżej nas
Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Sulikowie Strefa gier w SP Sulików
Stowarzyszenie Mieszkańców Piasecznej Górki "Z Górki" Podzielnia - miejsce wymiany rzeczy dobrych
Stowarzyszenie Asumpt Eko-Edukowanie przez odkrywanie
Stowarzyszenie Klub Kobiet z Pazurem w Bobolicach EkoPatrol w terenie
Stowarzyszenie TEN~CZYN Przystanek EKO-TEN-CZYN
Stowarzyszenie Łukanowice Aktywni Razem W zgodzie z naturą - na pomoc pszczołom
Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wilczycach "Oaza bioróżnorodności" w przyszkolnym ogrodzie w Wilczycach
Komitet społeczny przy SPSM Szkoła Podstawowa nr 1 w Krzeszowicach Siłownia Adasia
Stowarzyszenie Nasza Dobra Szkoła Deszczowe krople dla Ziemi
Fundacja Kultura Trakcja Zielona czytelnia
Szkoła Podstawowa nr 350 im. Armii Krajowej w Warszawie BioSzkoła
Przedszkole Samorządowe nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi i Specjalnymi w Skawinie Eko-ogród
Fundacja Cadmus Edukacyjna Ecoprzyczepa
Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. Ignacego Jana Paderewskiego Pracownia Bioróżnorodności
Szkoła Podstawowa im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Czersku Mali farmerzy
II Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Bydgoszczy Twórcza przestrzeń zewnętrzna - miejsce do odpoczynku oraz prowadzenia warsztatów

Przykładowe inicjatywy

Znajdź pomysł na działanie dla regionu!
Ogrody społeczne w Woli Murowanej

Stworzenie ogrodówdo relaksu oraz uprawy roślin dla mieszkańców.

Z sercem dla Ekologii

Stworzenie miejsc zbiórki zakrętek,a także organizacja warsztatów ekologicznych i ekokonkursówdla dzieci. W ramach projektu zostały również zasadzone miododajne drzewa i krzewy.

Odnowa boiska sportowego

Modernizacja boiska sportowego dla lokalnej społeczności. Dzięki grantowi wzrosło bezpieczeństwo, a także poprawiła się estetyka terenu.

Odpowiedzi na najczęstsze pytania
1. Jak mogę aplikować do programu?

Do programu grantowego Wspólnie dla regionu można aplikować za pomocą formularza online. Wystarczy, że klikniesz przycisk [APLIKUJ] na górze strony!

2. Kiedy ogłosicie wyniki naboru wniosków?

Informacje o wynikach opublikujemy 14 kwietnia 2022 roku na naszej stronie internetowej w tej zakładce oraz na naszym profilu na Facebooku.

3. Kiedy otrzymam pieniądze z grantu?

Po podpisaniu umowy - zgodnie z ustaleniami, które się w niej znajdą.

4. Jestem osobą prywatną czy mogę wziąć udział w programie?

Tak, pod warunkiem znalezienia partnera do realizacji projektu, który jest podmiotem prawnym.

5. Co w przypadku, gdy mój pomysł można zakwalifikować do kilku różnych rodzajów projektów we wniosku?

Wybierz ten, który Twoim zdaniem najbardziej pasuje.

6 Czy zgłaszany projekt może być częścią większego przedsięwzięcia?

Tak, nie jest to dla nas żaden problem.

7. Do kiedy można zgłaszać wnioski?

Przyjmujemy zgłoszenia wniosków do 31 marca 2022 roku.