Fundacja Lafarge WSPÓLNIE

Partnerzy i przyjaciele

POZNAJCIE NASZYCH PRZYJACIÓŁ – WSZYSTKIE OSOBY, KTÓRE WSPIERAJĄ DZIAŁANIA FUNDACJI

Ambasada Francji – Eco-Miasto

Ambasada Francji w Polsce jest placówką dyplomatyczną Republiki Francuskiej w Polsce. Ambasada od wielu lat wspiera samorządy lokalne na drodze ekologicznego rozwoju. Przedstawiciele władz samorządowych mogą uczestniczyć w szkoleniach poświęconych różnym aspektom zrównoważonego rozwoju miast, organizowanych przez Ambasadę. Ambasada Francji pragnie zachęcić polskie miasta do wymiany z francuskimi samorządami oraz do wdrażania dobrych praktyk z zakresu zrównoważonego rozwoju.
Konkurs ECO-MIASTO nagradza polskie miasta najbardziej zaangażowane w ochronę środowiska i w polepszenie jakości życia mieszkańców.
Jako Fundacja pełnimy rolę partnera edukacyjnego organizując konkurs dla dzieci i młodzieży, zachęcający do czynnego udziału w kreowaniu bliskiej im przestrzeni- Zakręceni w Przestrzeni.
 


 

SARP

Stowarzyszenie Architektów Polskich- ogólnopolskie stowarzyszenie zawodowe zrzeszające architektów.

SARP prowadzi zarówno szeroko pojętą działalność kulturalną, naukowo-oświatową (organizacja sympozjów i wystaw), organizuje konkursy architektoniczne jak i służy świadczeniu wzajemnej pomocy przez polskich architektów.

We współpracy z Polską Radą Architektury, Towarzystwem Urbanistów Polskich i Izbą Architektów RP wsparliśmy SARP w wydaniu Polskiej Polityki Architektonicznej. 


 

Fundacja Miśka Zdziśka ,,Błękitny Promyk Nadziei”

Fundacja Miśka Zdziśka ,,Błękitny Promyk Nadziei” powstała z myślą niesienia pomocy dzieciom , osobom chorym, niepełnosprawnym oraz  cierpiącym, skrzywdzonym przez los życia, którzy niestety ze względów zdrowotnych jak i społecznych nie są w stanie normalnie funkcjonować w życiu codziennym.

„Misiek Zdzisiek” jest również nastawiony do niesienia pomocy młodzieży zdolnej i utalentowanej. Pracują nad rozbudzeniem w młodym człowieku wiary w siebie i stworzeniem mu szansy realizacji najskrytszych marzeń.

Udzielając im wsparcia przyczyniliśmy się do wyremontowania i wyposażenia biura Fundacji, tworząc przestrzeń w której mogą realizować swoją działalność. 


 

Stowarzyszenie Przyjaciół Brzezin i Podwola

Stowarzyszenie Przyjaciół Brzezin i Podwola to grupa mieszkańców w gminie Morawica w woj. świętokrzyskim, która stawia sobie za cel rozwój społeczny, kulturalny i gospodarczy miejscowości Brzeziny i Podwole. Stowarzyszenie działa od 2008 roku.

Zajmuje sie m.in. szerzeniem i umacnianiem przywiązania do miejscowości wśród mieszkańców, troską o piękno i estetyczny wygląd, a także inspirowaniem do twórczego działania mieszkańców. Pod opieką Stowarzyszenia jest także punkt przedszkolny w Brzezinach, który połączył nasze organizacje. Wspólnie zrealizowaliśmy warsztaty edukacyjno-architektoniczne dla dzieci, w efekcie których powstanie wymarzony ogród zabaw dla maluchów. 

http://www.brzeziny.org.pl/


 

Fundacja Integracja

Fundacja Integracja od ponad 20 lat aktywnie działa na rzecz osób z niepełnosprawnością. Jako jedyna w Polsce organizacja, dzięki głośnym kampaniom społecznym, a także ogromnemu doświadczeniu zespołu ekspertów (autorskiemu know-how), wyznacza ogólnokrajowe standardy i rozwiązania systemowe na rzecz funkcjonowania osób z różnymi rodzajami niepełnosprawności oraz dba o ich skuteczne wdrażanie. W tym celu m.in. aktywnie wspiera instytucje oraz firmy w dostosowywaniu usług, placówek, produktów, serwisów internetowych do potrzeb osób z niepełnosprawnością oraz w szkoleniach z zakresu obsługi klientów.

Ma na koncie ponad 600 audytów architektonicznych oraz przyznanych certyfikatów Obiekt bez barier. Jedną z inicjatyw Fundacji jest konkurs Lider Dostępności, którego jesteśmy partnerem strategicznym. Konkurs promuje projektowanie uniwersalne oraz najlepsze rozwiązania architektoniczne i urbanistyczne w zakresie dostosowania do potrzeb osób z niepełnosprawnością.

http://www.integracja.org/


 

ŁAM – Łabiszyńska Aktywna Młodzież

Łabiszyńska Aktywna Młodzież to grupa młodych mieszkańców gminy Łabiszyn oraz kilku przyjaciół z innych miejscowości: kreatywnych, z pasją, z pomysłem, działających na rzecz lokalnej społeczności. Spektrum działania grupy jest bardzo szerokie.

Łabiszyńska Aktywna Młodzież działa od 2012 roku. W tym czasie jej członkowie zorganizowali i wzięli udział w wielu przedsięwzięciach, dzięki czemu ŁAM jest już marką znaną nie tylko w gminie. Jako Fundacja podjęliśmy współpracę z ŁAM, aby wypracować długofalowe rozwiązanie dotyczące stworzenia przyjaznej przestrzeni publicznej- to dzięki nim Przygarnij Przestrzeń zawitało do ich miejscowości. 

http://lamlabiszyn.pl/


 

ARCHITEKTOUR

Architektour to ogólnopolskie warsztaty urbanistyczno-architektoniczne. Wydarzenie omija wielkie metropolie i pozwala uczestnikom poznać miasta na co dzień niepojawiające się na pierwszych stronach gazet.

Architektour jest doskonałą platformą do wymiany myśli oraz pomysłów studentów z różnych miast oraz szkół projektowych. Architektoniczne przebudzenie miasta i mieszkańców, inspirowanie, zachęcanie do zmian i wskazywanie dobrych praktyk projektowych to kolejne cele warsztatów.

 


 

Forum Odpowiedzialnego Biznesu

 

Forum to organizacja typu think-and-do-tank, pozostająca inicjatorem i partnerem przedsięwzięć kluczowych dla polskiego CSR. Inspirują biznes, który zmienia świat, i łączą ludzi, którzy zmieniają biznes. Działają na rzecz zrównoważonego rozwoju. 

Jako Fundacja bierzemy czynny udział w warsztatach, panelach dyskusyjnych i korzystamy z ich dobrych praktyk.