Masz głowę pełną pomysłów i chęć, by aktywnie działać na rzecz swojego otoczenia?

Podziel się z nami swoim pomysłem i zdobądź środki na jego realizację.

Zrób coś dobrego dla swojej społeczności!

Zgłoś swój pomysł na działania na rzecz lokalnej społeczności, a my pomożemy Ci go sfinansować.

Wramach programu grantowego „Wspólnie dla regionu” dofinansujemy zwycięskie projekty kwotą od 3000 do 15000 zł!

Jakie inicjatywy mogą być sfinansowane?

• Dotyczące estetycznego i funkcjonalnego zagospodarowania przestrzeni wspólnej.

• Z zakresu profilaktyki i promocji zdrowia, bezpieczeństwa i aktywnego stylu życia.
  • Z obszaru ochrony środowiska i bioróżnorodności oraz poszerzające wiedzę w tym zakresie.

Jak uzyskać wsparcie?

Aby starać się o wsparcie w ramach programu, wyślij do 23.04.2019 r. wniosek o grant dostępny na naszej stronie internetowej. Masz trzy możliwości:

Wniosek online

Wypełnij wniosek online o przyznanie grantu na naszej stronie internetowej.

Poczta elektroniczna

Wyślij skan wydrukowanego i podpisanego wniosku na adres info@fundacjawspolnie.pl.

Poczta tradycyjna

Wyślij na adres: Wspólnie – Fundacja LafargeHolcim,
Aleje Jerozolimskie 142 B, 02-305 Warszawa
– z dopiskiem „WSPÓLNIE DLA REGIONU”.

Wyniki naboru do programu grantowego ogłosimy 20.05.2019 r. na stronie www.fundacjawspolnie.pl oraz na naszym Facebooku.

Przykładowe inicjatywy

Przyjazne miejsce spotkań dla seniorów

Celem projektu była integracja i zaangażowanie mieszkańców we wspólne działania i wymianę doświadczeń. W ramach uzyskanego grantu zostało zaprojektowane i wyremontowane przyjazne miejsce spotkań dla seniorów, służące rozwijaniu zainteresowań, umiejętności i talentów podczas zajęć artystycznych, spotkań międzypokoleniowych itp.

Bezpieczne dziecko na nieoświetlonej drodze

Celem projektu było kształtowanie bezpiecznych zachowań wśród dzieci. Dzięki grantowi zrealizowane zostały warsztaty dla 200 dzieci, łączące elementy edukacji z zakresu bezpiecznego poruszania się po drogach z praktycznymi ćwiczeniami udzielania pierwszej pomocy. Uczestnicy zajęć otrzymali elementy odblaskowe oraz foldery prezentujące zasady bezpiecznego zachowania się na drogach.

Szkolna ścieżka edukacji ekologicznej

Projekt polegał na stworzeniu miejsca (na świeżym powietrzu), w którym uczniowie podczas tzw. zielonych lekcji dowiadywaliby się, jak dbać o środowisko naturalne. W ramach grantu uczniowie wraz z nauczycielami i rodzicami wykonali hotel dla owadów, zasadzili drzewa i krzewy oraz zakupili ławki, stoły i kosze na śmieci.