Dobro_czynni 2018

Miejsce: miejscowości w bliskiej okolicy zakładów LafargeHolcim

Status: W trakcie realizacji

Start projektu: 9 marzec 2018

Zakończenie: czwarty kwartał 2018

Partnerzy: NGO’s , stowarzyszenia, mieszkańcy

KONTEKST

Ruszyliśmy z drugą edycją programu grantowego Dobro_czynni. W zeszłorocznej edycji  14 projektów zostało zrealizowanych przez pracowników Lafarge na rzecz społeczności lokalnych. Wszystkie projekty dotyczyły obszaru zmiany i udoskonalenia przestrzeni wspólnych, jak również edukacji na temat środowiska. Program ma zachęcić mieszkańców miast i wsi do podejmowania inicjatyw, które pomogą zmienić i ulepszyć otaczającą przestrzeń, a także zwiększyć świadomość na temat naszego wpływu na ochronę środowiska.

Często bywa tak, że w głowie rodzi się pewien pomysł jak w bezinteresowny sposób pomóc i sprawić by wszystkim nam żyło się lepiej i wygodniej, ale brakuje np. środków na jego realizację. Program DOBRO_CZYNNI pozwoli wdrożyć w życie twój pomysł dostarczając nie tylko środki finansowe, ale również wiedzę ekspercką pracowników Lafarge w Polsce.

REALIZACJA

W pierwszej fazie programu DOBRO_CZYNNI czekamy na zgłoszenia inicjatyw, które w efekcie przyniosą pozytywną zmianę w przestrzeni lub będą miały charakter edukacyjny.  Na zgłoszenia czekamy do 9 kwietnia 2018

Z nadesłanych projektów Rada Programowa w składzie:

• Iwona Burzyńska – Dyrektor Komunikacji i Relacji Zewnętrznych
  • Renata Filipek-Baryłowska – Dyrektor ds. Organizacji i Zasobów Ludzkich
  • Jolanta Bosca, Agnieszka Rafalska – Przedstawicielki WSPÓLNIE – Fundacji LafargeHolcim

wybrała 16 inicjatyw, którym zostaną przyznane granty na realizację.

Poznajmy zwycięzców i liderów projektów!

• Radosław Mężyk: Utwardzenie ścieżki dla mieszkańców Odolan
  • Kajetan Kwiatkowski: Ogródek dla Małych Lwów – przedszkole w Gdańsku
  • Michał Drabczyk: Świetlica szkolna w Inwałdzie
  • Aleksandra Krajniak: Remont mini sali gimnastycznej w Perlinie (gm.Dąbrowa)
  • Lucyna Znaniecka: Tydzień Bezpieczeństwa w szkole i poza nią – SP nr 1 w Barcinie
  • Agnieszka Jaskot: Zagospodarowanie przestrzeni w obrębie wjazdu do Cementowni Kujawy oraz przystanków autobusowych
  • Joanna Krauze: Plac zabaw w przedszkolu Hop-Siup w Pakości
  • Grzegorz Dziub: Zagospodarowanie przestrzeni na terenie gminy Małogoszcz – sadzenie drzew
  • Tomasz Dudek: Zagospodarowanie terenu obok OSP w Leśnicy
  • Andrzej Dworzyński: Remont szatni KS „Bazalt” Sulików
  • Joanna Kaniuka: Modernizacja i wyposażenie świetlicy wiejskiej w Lubieniu
  • Iwona Kamizela: Plac zabaw we wsi Łabędziów
  • Magdalena Babiuch: Zagospodarowanie terenu wokół Lamusa (miejsce spotkań) – Pisary
  • Jerzy Włodarczyk: Wiata na boisku LKS Orlęta Rudawa
  • Mirosław Więcław: Remont konserwatorski kapliczki domkowej w Dubiu
  • Arkadiusz Zając: Bezpieczna majówka z Lafarge w Gorzowie Wlkp.

Serdecznie gratulujemy! 💚

Wszystkim bardzo dziękujemy za zgłoszenia.

ZAKŁADANE REZULTATY

• Zaangażowanie zarówno pracowników, jak i społeczności lokalnych w aktywną i bezinteresowną pomoc oraz wspólną realizację projektów.
  • Budowanie wśród mieszkańców poczucia sprawczości i współodpowiedzialności za otaczającą ich przestrzeń i środowisko.
  • Dzielenie się wiedzą i doświadczeniami przez pracowników, edukacja różnych grup w zakresie architektury i ochrony środowiska.
  • Rozwijanie kompetencji w obszarze zarządzania projektem, zespołem i budżetem.

REGULAMIN AKCJI WOLONTARIATU FUNDACJI WSPÓLNIE)

wniosek grantowy

Jeśli nie zgłosiliście własnego projektu, ale chcielibyście dołączyć do grona Dobro_czynnych, nic straconego! Możecie dołączyć do zespołu realizującego wybraną inicjatywę 😊

Skontaktuj się z Agnieszką Rafalską📮 mailowo: dobroczynni@lafargeholcim.com